6.01 La Liga – Sevilla FC walczy o puchary z Real Betis Balompié. Czy jest pewniakiem ?

Bukmacherzy nadal głęboko wierzą w Sevillę

W ramach najbliższej kolejki hiszpańskiej Primera Division, na stadionie w Sevilli dojdzie 6 stycznia do pojedynku z drużyną Realu Betis. Polscy bukmacherzy są w zdecydowanej większości zgodni co do wytypowania faworyta w tym meczu i praktycznie wszyscy legalni operatorzy rynku bukmacherskiego w naszym kraju nie dają większych szans na wygranie gościom. Bardziej realną formą pewnej niespodzianki na pewno byłby remis, który według wielu bukmacherów w tym spotkaniu może być ostatecznym rozstrzygnięciem. Kurs na remis w meczu 6 stycznia między Sevillą, wciąż bijącą się o europejskie puchary a Betisem, skupionym raczej na przeszkadzaniu przeciwnikom i ciułaniu pojedynczych punktów, wynosi obecnie około 4.50.

Patrząc na ostatnią tylko dyspozycję obu klubów można jednak nieco się zdziwić, że polscy legalni bukmacherzy tak bardzo zaniżają kurs na Betis, gdyż ostatnie tygodnie ani dla jednych ani drugich piłkarzy nie były zbyt rozpieszczające pod względami sportowymi. Wprawdzie goście przegrali 4 z 5 ostatnich meczów, notując tylko skromne zwycięstwo 2:0 nad Malagą 18 grudnia. Być może właśnie dlatego polscy bukmacherzy opinie na temat szans Betisu mają raczej skromne i stąd kurs na takie niespodziewane rozstrzygnięcie – około 6.00.

W rzeczywistości jednak sytuacja Sevilli wcale nie jest tak kolorowa, jako mogłoby się wydawać. W prawdzie na tle najbliższego rywala Sevilla prezentuje się lepiej – w tabeli zajmuje jednak 5 miejsce i wciąż ma realne szanse na awans nawet do Ligi Mistrzów. Betis jest w tabeli La Liga dopiero 14, głównie dzięki serii zawstydzających porażek z początku grudnia. Sevilla ma jednak dość przeciętną statystykę strzelonych i straconych goli (22-20), a w ostatnich 5 kolejkach Primera Division Sevilla dwukrotnie remisowała, dwukrotnie przegrywała i tylko raz stanęła na wysokości zadania, przywożąc trzy punkty z Deportivo – również na początku grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *