26.07 Liga Europy – Jagiellonia Białystok vs Rio Ave – Czy polscy bukmacherzy wierzą, że Jaga pokona portugalską przeszkodę?

Strony bukmacherskie polskie obstawiają, kto wygra w czwartek…

W czwartek występy w europejskich pucharach rozpoczyna czwarty polski klub. Los nie był jednak łaskawy dla Jagiellonii Białystok, przydzielając jej najmocniejszego rywala – portugalskie Rio Ave. Wprawdzie futboliści mający siedzibę w położonym nieopodal Porto mieście Vila do Conde zajęli w rodzimej lidze „tylko” 5. miejsce, ze sporą stratą do najsilniejszego kwartetu, to trzeba wziąć pod uwagę, że poziom Primeira Liga jest cokolwiek wyższy od polskiej ekstraklasy. Na dodatek wicemistrzowie Polski zaliczyli falstart, na inaugurację rozgrywek ponosząc domową porażkę 0:1 z Lechią Gdańsk. Czy przed własną publicznością odbudują się w starciu z ekipą, która występowała już w kontynentalnych zmaganiach w latach 2014 i 2016, raz kwalifikując się do fazy grupowej Ligi Europy? Polskie strony bukmacherskie stawiają umiarkowanie optymistyczną prognozę. Zakłady forBet przy „jedynce” wskazują kurs 2,30, remis określają jako 3,15, zaś „dwójkę” – 3,25. Nieco mniej szans na triumf Dumy Podlasia daje STS – kolejno kursy 2,40 na zwycięstwo gospodarzy, 3,05 na remis i 3,02 na triumf gości.

Legalni bukmacherzy w kwestii awansu wskazują na rywali Jagi…

Jakkolwiek białostoczanie nie przekonali w ligowej premierze, to forma ich konkurenta będzie stanowić swoistą niewiadomą, gdyż liga portugalska startuje dopiero 12 sierpnia. Mimo to, rozpatrując kwestię awansu, legalni bukmacherzy stawiają w roli faworyta Rio Ave. Przykładem niech będą wspomniane forBet i STS. Pierwsza z tych firm prawdopodobieństwo promocji do kolejnej rundy podopiecznych Ireneusza Mamrota szacuje kursem 2,25, druga – 2,20, zaś typy na team znad Atlantyku to – odpowiednio – 1,55 i 1,60.

Autor: PM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *